plakaty wyborcze
Plakaty wyborcze w Dąbrowie Białostockiej
(iSokolka.eu)

Dwie debaty kandydatów na burmistrza odbędą się w najbliższych dniach w Dąbrowie Białostockiej. Podczas pierwszej, zamkniętej dla publiczności, zostaną zaprezentowane wyniki sondażu wyborczego przygotowanego przez uczennice Zespołu Szkół im. Generała Nikodema Sulika w Dąbrowie. - Mamy doświadczenie w tym względzie. Cztery lata temu wyniki naszej ankiety były bardzo zbieżne z rzeczywistym rezultatem głosowania - mówi Jarosław Budnik, dyrektor Zespołu Szkół.

- To fragment projektu edukacyjnego, który realizujemy, w ramach zajęć wiedzy o społeczeństwie. W debacie, która odbędzie się 3 listopada jako widzowie wezmą udział uczniowie III klasy liceum. Oprócz trzech kandydatów na burmistrza Dąbrowy Białostockiej głos zabiorą także eksperci. Będą to "jedynki" z list kandydatów do Rady Powiatu z dąbrowskiego okręgu. Debatę poprowadzi nasza młodzież. Na początku ma się odbyć autoprezentacja kandydatów, później zaplanowaliśmy odpowiedzi na kilka pytań przygotowanych przez prowadzących. Następnie przyjdzie czas na pytania od ekspertów oraz zadawanie pytań przez samych konkurentów. Planujemy także pytania od publiczności - tłumaczy Jarosław Budnik.

Debata odbędzie się 3 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego. Będzie zamknięta dla publiczności. Kolejną zaplanowano na 9 listopada w kinie "Lotos". Na to spotkanie będzie mógł już przyjść każdy chętny.

- Planujemy, by w pierwszej części odbyła się autoprezentacja i odpowiedzi na pytania prowadzącego. Zakładamy także, że osoby z publiczności będą mogły zadawać pytania. Sądzę, że spotkanie to potrwa około dwie godziny - mówi Maciej Sulik, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Dąbrowie Białostockiej, współorganizator przedsięwzięcia.

O fotel burmistrza Dąbrowy Białostockiej ubiega się trzech kandydatów: Tadeusz Ciszkowski, Romuald Gromacki i Artur Gajlewicz.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka