WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

bannery wyborcze
Bannery wyborcze w Sokółce (iSokolka.eu)

Kilka dni temu informowaliśmy o znikających bannerach wyborczych. Okazuje się, że takich przypadków jest więcej. Dwie sprawy prowadzi sokólska policja.

O kradzieży bannerów informował nas Sławomir Sawicki, kandydat na burmistrza Sokółki. Wczoraj Artur Gajlewicz kandydujący na burmistrza Dąbrowy Białostockiej powiedział, że ktoś zabrał jego transparent wyborczy zawieszony w pobliżu Biedronki. Zginął tam także banner Wojciecha Anusewicza kandydującego do Rady Powiatu.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce prowadzone są czynności wyjaśniające w dwóch sprawach o wykroczenie z art. 119 par. 1 Kodeksu wykroczeń dotyczących kradzieży bannerów wyborczych. Dotyczy to zniknięcia transparentów umieszczonych na ogrodzeniach posesji przy ulicach Roski Małe i Curie-Skłodowskiej (zniknęły one 27 lub 28 października) oraz materiałów rozwieszonych przy ulicy Mariańskiej w Sokółce (ktoś miał je zabrać w okresie od 28 do 31 października).

Artykuł 119 par. 1 Kodeksu wykroczeń mówi: "Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 250 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny".

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka