WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

debata w sokółce
W debacie wzięło udział pięcioro kandydatów
na burmistrza Sokółki (iSokolka.eu)

Wiadukt nad przejazdem kolejowym na ulicy Kryńskiej, nowe targowisko, rewitalizacja centrum miasta, obwodnica Sokółki i drastyczna obniżka podatków - to tylko niektóre z pomysłów kandydatów na burmistrza Sokółki.

Dziś w Zajeździe Bakunówka odbyła się debata przedwyborcza zorganizowana przez Związek Pracodawców i Przedsiębiorców Ziemi Sokólskiej.

- Która z inwestycji zrealizowanych w gminie była najmniej trafiona? - zapytał kandydatów prowadzący spotkanie Zbigniew Ganzke, prezes Jaskółki.

- Niektóre z inwestycji nie wypadają najlepiej. Przykładem jest chociażby wodociąg Sokolany - Sierbowce - Żuki. Mieszkańcy tych miejscowości muszą wykonać 300-metrowe przyłącza na własny koszt. Na tę inwestycję wydano około 4 mln zł, z czego 1 mln ze środków własnych. Do wodociągu miało się podłączyć 50 gospodarstw rolnych. Tymczasem nie wiem, czy udało się zebrać połowę - stwierdził Robert Rybiński.

- Dodam trochę rodzynków - powiedział Sławomir Sawicki. - Fontanna nad jeziorem miała nas kosztować 5 tys. zł. Tymczasem kosztorys opiewa na 26 tys.. Bruk przed kinem? Jaka kobieta przejdzie tam w szpilkach. Remont dworca PKP za ponad 500 tys. zł? Komu to będzie służyć?

- Kierunek rozwoju miasta powinien biec w stronę Kuźnicy. mam tu na myśli strefę przemysłowo-handlową, park technologiczny - stwierdził Piotr Bujwicki.

- Wszystkie inwestycje służą mieszkańcom. Oprócz fontanny, kostki pod kinem jest jednak jeszcze wysypisko śmieci w Karczach - powiedziała Ewa Kulikowska.

- Na remont kina i placyku przed nim samorząd wydał 2, czy nawet 3 mln zł. Corocznie gmina otrzymuje dochód z podatków od nieruchomości od osób fizycznych wynoszący około 3 mln zł. Gdybyśmy zrezygnowali z remontu kina, to wszystkie osoby fizyczne mogłyby przez rok nie płacić tej daniny. Fontanna przy pomniku Józefa Piłsudskiego za 400 tys. zł? To wydatek bez sensu. Rokrocznie dotuje się Sokólski Ośrodek Kultury kwotą 600 tys. zł. Ale moim zdaniem gmina nie jest od tego, by zajmować się naszym czasem wolnym - mówił Daniel Miszkiń.

Skrót z debaty można obejrzeć w materiale wideo poniżej. Pełną relację ze spotkania zamieścimy jutro w portalu wybory.iSokolka.eu.

(ea)

Debata kandydatów na burmistrza Sokółki:

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka