WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Głosowanie w Nowym Dworze (iSokolka.eu)

Trwają wybory samorządowe. Dziś o godzinie 12 najwyższa frekwencja w województwie podlaskim była w... powiecie sokólskim i wyniosła 23,71 proc. Do południa do urn w gminie Nowy Dwór poszło aż 34,36 proc. uprawnionych do głosowania. - Dlaczego u nas jest zawsze wysoka frekwencja? Bo kandydaci osobiście odwiedzają ludzi w domach i proszą o to, żeby iść głosować - powiedział mieszkaniec gminy Nowy Dwór, który właśnie wyszedł z lokalu wyborczego.

W Zespole Szkół w Nowym Dworze ruch był rzeczywiście spory. Jedni ludzie wychodzili, kolejni ustawiali się w kolejce po karty. Przychodzili i starsi, i młodzież, i rodziny z małymi dziećmi. W gimnazjum w Sidrze trzeba było donieść drugą urnę, bo pierwsza zapełniła się w ciągu kilku godzin. Frekwencja w południe wyniosła tam ponad 30 procent.

W Dąbrowie Białostockiej i Różanymstoku wyborców było jakby nieco mniej. Tam więcej ludzi przychodziło głosować po niedzielnych nabożeństwach.

Średnia frekwencja w województwie podlaskim w południe wyniosła 17,56 proc., a w Polsce - 14,59 proc - informuje Polska Agencja Prasowa.

Głosowanie przebiega spokojnie. Ma potrwać do godziny 21. Wtedy też obwodowe komisje zaczną liczenie głosów. Pierwsze wyniki zaczną spływać do gminnych komisji wyborczych około 1-2 w nocy. Informacje o wynikach głosowania w powiecie sokólskim zamieszczać będziemy na bieżąco w portalu wybory.iSokolka.eu.

Nie wiesz jak głosować? Zajrzyj do tekstu Niezbędnik na wybory samorządowe 2014.

(ea)

Wybory 2014 w Dąbrowie Białostockiej, Różanymstoku, Nowym Dworze i Sidrze:

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka