(iSokolka.eu)

Gdyby cząstkowe wyniki wyborów do sejmiku województwa podlaskiego się potwierdziły, to koalicję wciąż tworzyłyby PSL i PO. Wyników głosowania wciąż nie ma.

Państwowa Komisja Wyborcza podała cząstkowe wyniki wyborów do sejmików. Wynika z nich, że w województwie podlaskim wygrywa PSL (35,75 proc.), przed PiS (30,34 proc.) i PO (19,03). Próg wyborczy przekracza też komitet SLD-Lewica Razem (5,86 proc.). PKW powołuje się na dane z blisko 109 tys. protokołów głosowania w obwodach, na blisko 123,4 tys. w całym kraju - informuje Polska Agencja Prasowa.

Nie wiadomo, jak przełoży się to na podział mandatów. Najprawdopodobniej koalicja PO i PSL będzie miała większość, z tą tylko różnicą, że to ludowcy nominują marszałka województwa. Najprawdopodobniej do zarządu wejdzie Mieczysław Baszko, który tylko w powiecie sokólskim zdobył niemal 13 tysięcy głosów. PiS pozostałby zaś w opozycji.

Nie wiadomo, kiedy poznamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych. Na stronie internetowej PKW wciąż znajduje się informacja o frekwencji wyborczej z 16 listopada, z godziny 17.30.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka