(iSokolka.eu)

Publikujemy listy kandydatów na radnych do Sejmiku Województwa Podlaskiego. Wśród nich są także mieszkańcy powiatu sokólskiego.

Zasadnicza różnica między tegorocznymi a ostatnimi wyborami samorządowymi to granice okręgów wyborczych. 16 listopada mieszkańcy powiatu sokólskiego po raz pierwszy będą wybierać radnych do Sejmiku w nowym okręgu składającym się także z powiatów: monieckiego, augustowskiego, suwalskiego i sejneńskiego. Do zdobycia z tego terenu jest osiem mandatów. W sumie w Sejmiku zasiądzie 30 osób.

Powiat sokólski reprezentować będą m.in.: Mieczysław Kazimierz Baszko (PSL), wicemarszałek województwa podlaskiego, Marcin Marian Bielec (PSL), producent sera korycińskiego, Krzysztof Krasiński (PiS), pracownik PGE Dystrybucja, Violetta Szoda (PiS) z Jacowlan, Piotr Krutul (PiS), były poseł i kandydat na burmistrza Suchowoli, Mirosław Tałałaj (PO), szef sokólskich Wodociągów, Julita Bajgus (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke), 23-latka z Sokółki, Wioletta Aniśko, Andrzej Szczesiul i Wojciech Michał Mazur (Samoobrona) z Sokółki oraz Natalia Tomaszycka (Twój Ruch) z Rozedranki Starej.

Pełną listę znaleźć można w zakładce Kandydaci naszego portalu.

opr. (ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka