(iSokolka.eu)

W Sokółce dojdzie do drugiej tury wyborów. O stanowisko burmistrza miasta powalczą Piotr Bujwicki (Dialog i Współpraca, poparcie PiS), który zdobył wczoraj poparcie 3725 wyborców oraz Ewa Kulikowska (PSL), która przekonała do siebie 2603 osoby. O krótkie komentarze po pierwszej turze poprosiliśmy tych, którzy startowali w wyborach na burmistrza Sokółki.

- To porażka praworządności w Polsce, jeśli głosuje się na osobę ze sprawami w sądzie i na osobę przyjezdną. Nie rozumiem sokólskiego społeczeństwa - mówi Sławomir Sawicki. Pytany o pracę w nowej Radzie Miejskiej, odpowiada: - Będzie w niej trudno się dogadać.

- Dziękuję wszystkim wyborcom za to, że oddali na mnie głos. Dziękuję za rozważne głosowanie. Proszę o to, byście w drugiej turze wybrali swojego kandydata - mówi Ewa Kulikowska.

Także Piotr Bujwicki dziękuje swoim wyborcom za poparcie i prosi o to, by oddawali na niego głos w drugiej turze.

- W proporcji do skali kampanii, jaką prowadziliśmy wynik jest dobry. Natomiast szkoda, że nie udało się osiągnąć ostatecznego sukcesu. Zdawałem sobie sprawę z realiów, ale też po cichu liczyłem na sukces - stwierdza Daniel Miszkiń.

Z Robertem Rybińskim nie udało nam się dziś skontaktować.

Drugą turę wyborów wyznaczono na 30 listopada. Głosować będzie można - podobnie jak wczoraj - od godziny 7 do 21. Wyniki głosowania powinny być już znane około godziny 22-23.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka