mariusz czaban
Mariusz Czaban: Na razie będę odpoczywał
(iSokolka.eu)

Czuję się wygrany moralnie. Natomiast matematyka nie kłamie, przegrałem czternastoma głosami i z tym nie ma dyskusji - mówi wójt gminy Szudziałowo, Mariusz Czaban. W niedzielnych wyborach samorządowych w Szudziałowie mieszkańcy zadecydowali, że przez kolejne cztery lata stanowisko wójta będzie piastował Tadeusz Tokarewicz.

- Mamy demokrację, większość wyborców zadecydowała o moim wyborze. Zmiany kadrowe? Zasoby ludzkie w Urzędzie Gminy są i tak mocno okrojone. Poza tym przez tyle lat pracy nie zauważyłem, żeby ktokolwiek źle wykonywał swoje obowiązki. Cóż winni urzędnicy, którym wyborcy fundują czasem zmianę kierownika? Poza tym kampania jest za nami, ja prowadziłem ją fair. Czekamy teraz na oficjalne wyniki wyborów. Po nich składam ślubowanie i biorę się do pracy wspólnie z pracownikami i radnymi - mówi Tadeusz Tokarewicz, nowo wybrany wójt Szudziałowa.

- Matematyka nie kłamie, przegrałem czternastoma głosami i z tym nie ma dyskusji - mówi Mariusz Czaban. - Poza tym, patrząc na to co wyprawiała moja konkurencja, to czuję się wygrany jeszcze bardziej, bo jestem człowiekiem uczciwym i grzecznym. Chciałem te wybory wygrać merytorycznie. Zaś mój kandydat na spotkaniach z wyborcami nie mówił nic konkretnego, nie przedstawiał żadnej wizji, bo po prostu nie ma żadnej wiedzy. W tym wypadku wygrały ciosy poniżej pasa. Ja grałem fair play. W czasie mojej pracy wyprowadziłem gminę na prostą. Gdy obejmowałem stanowisko, była ona najbardziej zadłużona w województwie. Życzę powodzenia mojemu konkurentowi i wytrwałości, bo może się okazać, że po kwartale ucieknie z urzędu - dodaje.

Zapytaliśmy jakie plany na przyszłość ma Mariusz Czaban.

- Na razie będę odpoczywał, bo przez te cztery lata moje zdrowie troszeczkę podupadło. I wciąż myślę o samorządzie. Przez te cztery lata dużo się nauczyłem, dużo wiem i gdzieś to na pewno wykorzystam - mówi wójt. - Chciałbym życzyć mieszkańcom gminy, aby słuchali przede wszystkim swojego rozumu. Nie trzeba polegać na różnego rodzaju doradcach, tylko mieć swój pogląd na sprawę, a tutaj mam wrażenie trochę tego zabrakło. Dziękuję osobom, które oddały na mnie swój głos, a reszcie wybaczam. Takie są prawa demokracji - dodał Mariusz Czaban.

(mby)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka