(iSokolka.eu)

Michał Matyskiel i Kazimierz Marciszel wezmą udział w debacie przedwyborczej w Suchowoli. Aktualizacja, godz. 15.54: Z redakcją portalu skontaktował się burmistrz Suchowoli i stwierdził, że debata w terminie zaproponowanym przez jego wyborczego konkurenta nie może się odbyć.

- Uzgodniliśmy dziś z panem Kazimierzem Marciszelem, że debata odbędzie się w najbliższy wtorek w kinie "Kometa". Jej dokładny przebieg i wszelkie szczegóły omówimy w najbliższych dniach - mówi Michał Matyskiel, dyrektor Zespołu Szkół ubiegający się o fotel włodarza miasta.

To właśnie on zebrał najwięcej głosów wyborców w pierwszej turze i 30 listopada zmierzy się z urzędującym obecnie burmistrzem. Z wyścigu wyborczego odpadli natomiast Piotr Krutul oraz Irena Pycz.

Początek debaty w suchowolskim kinie "Kometa" został pierwotnie uzgodniony na godzinę 19.

Aktualizacja, godz. 15.54: - Ta kampania jest oszczercza. Termin debaty nie został ze mną uzgodniony. W następnym tygodniu mam wyjazd do Warszawy. Biorę urlop i nie wiem, kiedy wrócę, być może dopiero w piątek. Nie uzgodniliśmy wtorkowego terminu. Dopiero w piątek przyjeżdżam, nie wiem więc, czy jest sens robić debatę przed samą ciszą wyborczą. Było tyle czasu, nikt nie zaproponował żadnej debaty - mówi Kazimierz Marciszel. - Prawdopodobnie więc do żadnej debaty nie dojdzie.

- Przecież pan burmistrz zgodził się na nasze spotkanie. Czekam na debatę z burmistrzem Suchowoli. Będę w najbliższy wtorek o godzinie 19 w kinie "Kometa". Mam nadzieję, że pan Marciszel się stawi. Ja się z tej oferty nie wycofuję - stwierdza Michał Matyskiel.

Aktualizacja, godz. 18.12: Z redakcją ponownie skontaktował się Michał Matyskiel i zaproponował, by debatę zorganizować w najbliższy poniedziałek. - To niepoważne. Ktoś tu się chyba zagalopował. Jak się pracuje przez ulicę, to nie można przyjść jak człowiek do człowieka i pewne rzeczy uzgodnić? Dziwię się, że taka sprawa ma być w taki właśnie sposób załatwiana - mówi Kazimierz Marciszel.

Najprawdopodobniej więc do debaty wyborczej w Suchowoli jednak nie dojdzie.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka