(iSokolka.eu)

W Nowy Dworze wybory na wójta rozstrzygnęły się już w pierwszej turze. Zdecydowanie wygrał w niej Andrzej Humienny. Gmina będzie też miała dwóch swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu.

Tak jak informowaliśmy, Andrzej Humienny zdobył w głosowaniu 16 listopada 1167 głosów, Wiesława Hańczaruka poparło 446 wyborców, a Krzysztofa Kalenika - 133 osób. Frekwencja w gminie była najwyższa w powiecie sokólskim, wyniosła 71,1 proc.

- Dziękuję wyborcom, że docenili to, co starałem się zrobić i to co zrobiłem dla gminy. Nie spodziewałem się, że uda mi się wygrać już pierwszej turze - mówi Andrzej Humienny. - Nasza gmina słynie z tego, że jest tu zawsze duża frekwencja. Dlaczego w Nowym Dworze ludzie tak chętnie chodzą na wybory? Myślę, że to dlatego, iż sami kandydaci odwiedzają wyborców w domach - dodaje.

Nowy Dwór poparł też swoich kandydatów na radnych powiatowych. W nowej Radzie Powiatu zasiądą Kazimierz Łabieniec (475 głosów, Porozumienie Samorządowe 2014) oraz Stanisław Hrynkiewicz (406 głosów, PSL).

(mby)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka