Czy nowym starostą sokólskim zostanie
Piotr Rećko? (iSokolka.eu)

Jest zawiązana koalicja pod przewodnictwem PiS - mówi Piotr Rećko, radny powiatowy z Prawa i Sprawiedliwości w nowej kadencji. - W jej skład wejdzie - oprócz nas - Porozumienie Samorządowe 2014, Wspólnota Samorządowa, Dialog i Współpraca oraz PO. - Potwierdzam, że takie porozumienie zostało zawarte - dodaje Franciszek Budrowski, starosta sokólski.

Przypomnijmy, w nowej Radzie Powiatu siedem mandatów zdobyło PSL, sześć - Porozumienie Samorządowe i Wspólnota Samorządowa, cztery - PiS, a po jednym - Dialog i Współpraca oraz PO. By powołać zarząd, trzeba mieć za sobą poparcie co najmniej dziesięciu radnych.

- Porozumienie zawarliśmy 21 listopada, formalnie, na papierze. Są tam zapisane cele, które chcemy zrealizować. Wierzę, że odpowiedzialność za rozwój powiatu będzie kazała moim kolegom głosować za ustanowieniem koalicji - tłumaczy Piotr Rećko.

Nie chce jednak mówić o obsadzie kluczowych stanowisk. Wiadomo z całą pewnością, że nowym starostą nie zostanie Franciszek Budrowski.

- Decyzję w tej sprawie podjąłem wspólnie z żoną już w październiku. Namówili mnie do tego koledzy starostowie z Kolna i Augustowa, moi równolatkowie. Przechodzę na emeryturę, skończyłem 65 lat. Nie jestem już młodzieniaszkiem - mówi Franciszek Budrowski.

Według nieoficjalnych informacji, miałby on zostać przewodniczącym Rady Powiatu. Fotel starosty obsadziłby zaś ktoś z PiS-u, prawdopodobnie Piotr Rećko.

Nie wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości dołączą do koalicji. Jarosław Hołownia już wcześniej deklarował, że nie widzi możliwości współpracy z ugrupowaniami skupionymi wokół Franciszka Budrowskiego. Tak czy inaczej nie zmieniałoby to niczego w układzie sił. W koalicji znalazłyby się PS 2014 i WS (sześciu radnych), PiS (dwóch lub trzech radnych), PO (jedna osoba) oraz DiW (jeden radny). W sumie dawałoby to 10 lub 11 mandatów w 19-osobowej Radzie Powiatu.

W zawarcie takiego porozumienia nie wierzy Mieczysław Baszko, wicemarszałek województwa podlaskiego, lider PSL. - Od początku wiadomo, że powstanie nasza koalicja z PiS-em. Wszystko jest na dobrej drodze - mówi.

(ea)

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka