(iSokolka.eu)

Radni gminy Sokółka zawiązali większościową koalicję, a w skład której wchodzą komitety: Prawa i Sprawiedliwości, Dialogu i Współpracy oraz Porozumienia Samorządowego 2014. Nowym przewodniczącym Rady Miejskiej ma być Daniel Supronik (PiS). W Sokółce gościł dziś poseł Krzysztof Jurgiel.

Konferencja prasowa odbyła się w siedzibie LGD "Szlak Tatarski" przy ulicy Grodzieńskiej.

- W porozumieniu z siłami prawicowymi udało nam się stworzyć porozumienie w powiecie i gminie Sokółka, co umożliwi realizację naszego programu. Jeśli chodzi o przyszłego starostę, to PiS desygnuje na tę funkcję Piotra Rećkę, który wygrał wybory na radnego powiatowego i pod jego przewodnictwem udało się zgromadzić większość w przyszłej Radzie Powiatu. Jeśli chodzi o miasto Sokółka, to w drugiej turze wyborów popieramy Piotra Bujwickiego, zastępcę burmistrza Sokółki - stwierdził Krzysztof Jurgiel.

- W gminie Sokółka to komitety, które od początku ze sobą współpracowały - czyli Prawo i Sprawiedliwość oraz Dialog i Współpraca zdobyły najwięcej mandatów. Nasi wyborcy dali nam przyzwolenie do tego, żebyśmy mogli wspólnie przez te cztery najbliższe lata budować pomyślność naszej gminy. Znacie mnie i wiecie, czego się można po mnie spodziewać. Na pewno budowy naszego miasta, naszej pomyślności. Nie opierałem swojej kampanii na tym, że udowadniam, że jestem z Sokółki - bo jestem z Sokółki. Nie udowadniałem tego, że potrafię coś robić, ponieważ robię i będę robił dla naszego dobra wspólnego - powiedział Piotr Bujwicki, kandydujący w wyborach na funkcję włodarza miasta.

- Podpisaliśmy porozumienie z komitetami Prawo i Sprawiedliwość oraz Dialog i Współpraca, na mocy którego będziemy współrządzili powiatem, jak i gminą Sokółka - dodał Robert Rybiński, reprezentujący KWW Porozumienie Samorządowe 2014.

- Chcę pracować rzetelnie na rzecz naszego regionu i jego mieszkańców, wspierać rozwój przedsiębiorczości i dbać o rozwój jego mieszkańców - stwierdził Krzysztof Krasiński, nowo wybrany radny do sejmiku województwa podlaskiego.

- Jako jeden z najmłodszych radnych chciałbym wnieść nowe pomysły. Ja jako świeża młoda krew chciałbym wprowadzić pomysły ludzi młodych. Przewodniczący stoi jakby na stanowisku policjanta Rady Miejskiej, który pilnuje porządku, żeby sesje odbywały się zgodnie z harmonogramem - powiedział nam Daniel Supronik, który w nowej Radzie Miejskiej Sokółki ma zostać przewodniczącym.

Druga tura wyborów samorządowych - w najbliższą niedzielę, 30 listopada. Pierwsza sesja sokólskiej Rady Miejskiej zaplanowana jest na poniedziałek, 1 grudnia.

(ea)

Konferencja prasowa w Sokółce:

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka