urna wyborcza
(iSokolka.eu)

Prawdopodobnie trzech kandydatów będzie się ubiegać o fotel wójta Kuźnicy.

Dotychczasowy włodarz gminy Jan Kwiatkowski wystartuje zapewne z list komitetu wyborczego "Kuźnica Razem". Po raz pierwszy - w wyborach powszechnych - został on wybrany na wójta w 2002 roku. W tym roku ma on także poparcie Prawa i Sprawiedliwości.

Ostatecznej decyzji co do kandydowania w listopadowych wyborach nie podjął jeszcze Wojciech Obiała, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokółce. Jego kandydaturę miałby wystawić komitet wyborczy "Czas na zmiany w Kuźnicy". - Do wtorku należy zgłosić kandydatów na radnych, a jak wiadomo, komitet może zgłosić swojego kandydata na wójta, jeżeli zgłosi co najmniej 50 proc. kandydatów na radnych w gminie. Także tutaj jeszcze nic nie jest pewne - mówi Wojciech Obiała.

W wyborach samorządowych w 2010 roku przegrał on w drugiej turze z Janem Kwiatkowskim różnicą tylko 15 głosów.

Nieoficjalnie mówi się, że kolejnym kandydatem do objęcia posady wójta będzie Paweł Mikłasz, który przez kilka lat - do kwietnia 2011 roku - pełnił funkcję sekretarza gminy Kuźnica. Po raz pierwszy startował on wyborach na wójta w 2002 roku przegrywając wówczas z Janem Kwiatkowskim.

(mby)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka