piotr bujwicki
Piotr Bujwicki kandyduje na burmistrza
Sokółki (iSokolka.eu)

Osiem lat, które są za nami pokazały, że potrafimy kierować gminą, wsłuchiwać się w głos naszych mieszkańców. Oprócz tego wiemy, co mamy zrobić. Nowy burmistrz to nowe możliwości - mówił dziś burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej podczas konwencji Komitetu Wyborczego Wyborców "Dialog i Współpraca". Kandydatem ugrupowania na włodarza miasta jest Piotr Bujwicki.

Kandydaci "Dialogu i Współpracy" spotkali się dziś w sokólskiej "Lirze". Komitet wystawia swoje listy do rad gmin w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej, będzie się też ubiegał o miejsca w Radzie Powiatu.

- Najbliższa perspektywa unijna sprawia, że wszystko, co powiem, stanie się realne - stwierdził Piotr Bujwicki, zastępca burmistrza Sokółki, startujący w wyborach na burmistrza miasta.

I zaczął wymieniać przedsięwzięcia, które chciałby zrealizować: budowę tzw. szerokiego toru, założenie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wprowadzenie ulg proinwestycyjnych, modernizację przedszkoli, wspieranie klubów sportowych i organizacji pozarządowych, modernizację ośrodka nad zalewem na Zielonym Osiedlu, dworca PKP i jego otoczenia, budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w aglomeracji sokólskiej, wykonanie tzw. małych obwodnic miejskich (przedłużenia ulic Nowej do Zabrodzia i Kolejowej do Białostockiej), budowę kładki pieszo-rowerowej nad torami na ulicy Warszawskiej, utworzenie nowej targowicy miejskiej, ścieżki rowerowa do Kraśnian, a także budowę lodowiska i utworzenie budżetu obywatelskiego.

- Zależałoby mi także na rozpoczęciu rewitalizacji centrum miasta. Na te działania będą środki, włącznie z odnową kamienic, które nie są nasze - dodał Piotr Bujwicki.

Przedstawiono również kandydatów do Rady Miejskiej w Sokółce. Wśród nich znaleźli się m.in.: Marian Rozmysłowicz, sołtys Starej Rozedranki, Tomasz Tolko, sołtys Bogusz, Teresa Malewicz, kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Sokółce oraz Maria Talarczyk, prezes Sokólskiego Funduszu Lokalnego. Z kolei do Rady Powiatu kandydują m.in. Stanisław Marculewicz z Nowodzieli, Diana Wojciechowska z Sokółki oraz Natalia Małachwiej z Kundzina.

- Będziemy chcieli przywrócenia chirurgii w szpitalu w Dąbrowie Białostockiej, a także wprowadzenia formalnego porozumienia między powiatem a gminami. Niektóre inwestycje drogowe są finansowane przez powiat w 30 procentach, inne w 50, a jeszcze inne - w 100. Nie powinno być lepszych i gorszych - mówił Piotr Bujwicki.

Na konwencji obecny był Krzysztof Krasiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa podlaskiego, lider sokólskiego PiS. Piotr Bujwicki ma poparcie tej partii w wyborach samorządowych.

Więcej informacji o komitecie można znaleźć na stronie internetowej dialogiwspolpraca.pl/

(ea)

Konwencja "Dialogu i Współpracy" w Sokółce:

Konwencja w Sokółce:

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka