WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

piotr bujwicki
Piotr Bujwicki kandyduje na burmistrza
Sokółki (iSokolka.eu)

Osiem lat, które są za nami pokazały, że potrafimy kierować gminą, wsłuchiwać się w głos naszych mieszkańców. Oprócz tego wiemy, co mamy zrobić. Nowy burmistrz to nowe możliwości - mówił dziś burmistrz Sokółki Stanisław Małachwiej podczas konwencji Komitetu Wyborczego Wyborców "Dialog i Współpraca". Kandydatem ugrupowania na włodarza miasta jest Piotr Bujwicki.

Kandydaci "Dialogu i Współpracy" spotkali się dziś w sokólskiej "Lirze". Komitet wystawia swoje listy do rad gmin w Sokółce i Dąbrowie Białostockiej, będzie się też ubiegał o miejsca w Radzie Powiatu.

- Najbliższa perspektywa unijna sprawia, że wszystko, co powiem, stanie się realne - stwierdził Piotr Bujwicki, zastępca burmistrza Sokółki, startujący w wyborach na burmistrza miasta.

I zaczął wymieniać przedsięwzięcia, które chciałby zrealizować: budowę tzw. szerokiego toru, założenie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, wprowadzenie ulg proinwestycyjnych, modernizację przedszkoli, wspieranie klubów sportowych i organizacji pozarządowych, modernizację ośrodka nad zalewem na Zielonym Osiedlu, dworca PKP i jego otoczenia, budowa sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w aglomeracji sokólskiej, wykonanie tzw. małych obwodnic miejskich (przedłużenia ulic Nowej do Zabrodzia i Kolejowej do Białostockiej), budowę kładki pieszo-rowerowej nad torami na ulicy Warszawskiej, utworzenie nowej targowicy miejskiej, ścieżki rowerowa do Kraśnian, a także budowę lodowiska i utworzenie budżetu obywatelskiego.

- Zależałoby mi także na rozpoczęciu rewitalizacji centrum miasta. Na te działania będą środki, włącznie z odnową kamienic, które nie są nasze - dodał Piotr Bujwicki.

Przedstawiono również kandydatów do Rady Miejskiej w Sokółce. Wśród nich znaleźli się m.in.: Marian Rozmysłowicz, sołtys Starej Rozedranki, Tomasz Tolko, sołtys Bogusz, Teresa Malewicz, kierownik biura Cechu Rzemiosł Różnych w Sokółce oraz Maria Talarczyk, prezes Sokólskiego Funduszu Lokalnego. Z kolei do Rady Powiatu kandydują m.in. Stanisław Marculewicz z Nowodzieli, Diana Wojciechowska z Sokółki oraz Natalia Małachwiej z Kundzina.

- Będziemy chcieli przywrócenia chirurgii w szpitalu w Dąbrowie Białostockiej, a także wprowadzenia formalnego porozumienia między powiatem a gminami. Niektóre inwestycje drogowe są finansowane przez powiat w 30 procentach, inne w 50, a jeszcze inne - w 100. Nie powinno być lepszych i gorszych - mówił Piotr Bujwicki.

Na konwencji obecny był Krzysztof Krasiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do sejmiku województwa podlaskiego, lider sokólskiego PiS. Piotr Bujwicki ma poparcie tej partii w wyborach samorządowych.

Więcej informacji o komitecie można znaleźć na stronie internetowej dialogiwspolpraca.pl/

(ea)

Konwencja "Dialogu i Współpracy" w Sokółce:

Konwencja w Sokółce:

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka