głosowanie
(iSokolka.eu)

Wicemarszałek Mieczysław Baszko, były poseł Piotr Krutul, czy Marcin Bielec, producent serów korycińskich - to tylko niektórzy z chętnych do zasiadania w sejmiku województwa podlaskiego.

7 października minął termin zgłaszania kandydatów na radnych. Do sejmiku swoje listy chciałyby zarejestrować: PO, PiS, PSL, SLD, Twój Ruch, Samoobrona, Ruch Narodowy, Nowa Prawica, Podlaskie Forum Samorządowe, Platforma Samorządowa, Demokracja Bezpośrednia, Wspólnota Patriotyzm Solidarność - informuje Polskie Radio Białystok.

Wśród kandydatów z powiatu sokólskiego znalazł się m.in. Piotr Krutul, który startuje z listy PiS, a jednocześnie ubiega się o stanowisko burmistrza Suchowoli. O reelekcję starać się też będzie Mieczysław Baszko, wicemarszałek województwa podlaskiego, który będzie "jedynką" na liście PSL. Także z listy tego ugrupowania startuje Marcin Bielec, producent serów korycińskich. Do sejmiku - z list PO - kandydować będzie Mirosław Tałałaj, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Sokółce. O poparcie wyborców zabiegać będzie również Krzysztof Krasiński, jeden z liderów sokólskiego PiS.

W zbliżających się wyborach samorządowych mieszkańcy powiatu sokólskiego po raz pierwszy będą wybierać radnych do sejmiku w nowym okręgu składającym się także z powiatów: monieckiego, augustowskiego, suwalskiego i sejneńskiego. Do zdobycia z tego terenu jest osiem mandatów.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka