WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

urna wyborcza
(iSokolka.eu)

Mamy listy kandydatów do Rady Powiatu. Zanosi się na ciekawą rywalizację.

Okręg nr 1 - Dąbrowa Białostocka - wyborcy wybiorą trzech radnych

"Jedynki" za listach do powiatu to: Zofia Danilewicz (PSL), szefowa dąbrowskiego KRUS-u, Wojciech Anusewicz (Dialog i Współpraca), lekarz miejscowego szpitala, Alicja Rysiejko (Porozumienie Samorządowe 2014), obecna wicestarosta powiatu sokólskiego, Jerzy Białomyzy (Wspólnota Samorządowa), dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Krystyna Huryn (PO), nauczycielka geografii w Zespole Szkół oraz Jan Sulik (PiS), przedsiębiorca. Wśród kandydatów są też Stanisław Kirejczyk (PSL), komendant gminny OSP w Dąbrowie Białostockiej, Andrzej Kamliński (Porozumienie Samorządowe), szef Warsztatów Terapii Zajęciowej, Jolanta Żdanuk (Porozumienie Samorządowe), dyrektor podstawówki w Nierośnie, a także Ryszard Myśliwiec (PiS), rzeźbiarz z Kamiennej Starej.

Ciekawostką jest fakt rywalizacji o mandat dwóch pań o tym samym imieniu i nazwisku. Chodzi o Agnieszki Poważe. Jedna z nich - kandydująca z listy Wspólnoty Samorządowej - to szefowa MOPS. Druga ma 31 lat i kandyduje z listy PSL (także z drugiego miejsca). 

Okręg nr 2 - Suchowola, Janów, Korycin - wyborcy wybierają czterech radnych

Mocną listę wystawia tu PSL. Kandydują m.in.: Bożena Jelska-Jaroś, która prowadzi gospodarstwo rolne we Franckowej Budzie, Jerzy Omielan, były burmistrz Suchowoli, Bogusław Zarzecki, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie i Krzysztof Lech, dyrektor suchowolskiego gimnazjum. Porozumienie Samorządowe stawia na obecnych radnych: Sławomira Krasnickiego i Wiesława Pórzeckiego. "Jedynką" Platformy Obywatelskiej jest Remigiusz Jarocki, przedsiębiorca z Janowa, a Prawa i Sprawiedliwości - Jerzy Karpienia, leśniczy Leśnictwa Suchowola.

Okręg nr 3 - Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo - wyborcy wybierają pięciu radnych

Wydaje się, że zdobycie mandatów z tego okręgu przesądzi o większości w przyszłej Radzie Powiatu. Liderami listy PSL są: Jan Grusza, sekretarz z Urzędu Gminy w Sidrze oraz Stanisław Hrynkiewicz, zastępca wójta w Nowym Dworze. Kandyduje także Maria Bosteels z Siderki, która cztery lata temu startowała w wyborach na wójta Sidry. "Jedynką" Komitetu Dialog i Współpraca jest Ewa Skórska, dyrektor szkoły w Babikach. Na listach Porozumienia Samorządowego znaleźli się m.in.: Kazimierz Łabieniec z Nowego Dworu, przewodniczący Rady Powiatu oraz Walenty Jarosz z Kuźnicy, obecny radny powiatowy, a także Bohdan Olchowik, dyrektor Zespołu Szkół w Szudziałowie. Wspólnota Samorządowa stawia na Aleksego Olekszę i Grzegorza Skórskiego, którzy także zasiadają w obecnej Radzie Powiatu. Z kolei "jedynką" na liście PiS jest Marcin Sutkowski, 29-letni prawnik z Sidry.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja o mandaty powiatowe dwójki kandydatów na burmistrza Krynek. Z listy PiS startuje Bogusław Marian Panasiuk, a z listy Wspólnoty Samorządowej - Jolanta Gudalewska.

Okręg nr 4 - Sokółka - wyborcy wybierają siedmiu radnych

Najwięcej kandydatów i wiele znanych nazwisk. Z listy PSL kandydują m.in. Stanisław Kozłowski, były burmistrz Sokółki i obecny radny powiatowy, Henryk Cudnik, emeryt z Sokółki (jednocześnie najstarszy kandydat, ma 79 lat), Adam Kowalczuk, dyrektor ZSO w Sokółce i Piotr Rygasiewicz, zastępca szefa sokólskiego OSiR-u. Listę Dialogu i Współpracy otwiera Łukasz Moździerski, geodeta i radny miejski oraz Janina Olechno, dyrektor Przedszkola Nr 3 w Sokółce. Z tego komitetu startuje także najmłodsza kandydatka na radną. To 20-letnia Paulina Kondrat. O mandat radnego ubiega się również Romuald Bujwicki, wieloletni dyrektor LO w Sokółce.

Liderami listy Porozumienia Samorządowego są: Franciszek Budrowski, starosta sokólski oraz Czesław Poskrobko, członek Zarządu Powiatu. Listy Wspólnoty Samorządowej otwierają: Anna Bogdan, nauczycielka z Sokółki, związana z Ruchem Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego oraz Tomasz Grynczel, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce.

Listę PO otwierają: Krzysztof Szczebiot, zastępca burmistrza Sokółki, Antoni Jackiewicz, szef ZGKiM w Sokółce i wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Andrzej Szumiło, obecny radny powiatowy.

Na liście PiS znaleźli się m.in.: Mirosław Mikołajczyk, pracownik ARiMR w Sokółce, Jarosław Hołownia, radny powiatowy i Piotr Rećko, prawnik z Sokółki. Kandydują także: Krystyna Andrzejewska, szefowa Sokólskiego Ośrodka Kultury oraz Janina Kucharewicz, skarbnik gminy Sokółka.

Pełne listy radnych do powiatu zobaczyć można w zakładce Kandydaci naszego serwisu. W najbliższych dniach uzupełnimy go o nazwiska kandydatów na radnych w poszczególnych gminach.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka