urna wyborcza
(iSokolka.eu)

Mamy listy kandydatów do Rady Powiatu. Zanosi się na ciekawą rywalizację.

Okręg nr 1 - Dąbrowa Białostocka - wyborcy wybiorą trzech radnych

"Jedynki" za listach do powiatu to: Zofia Danilewicz (PSL), szefowa dąbrowskiego KRUS-u, Wojciech Anusewicz (Dialog i Współpraca), lekarz miejscowego szpitala, Alicja Rysiejko (Porozumienie Samorządowe 2014), obecna wicestarosta powiatu sokólskiego, Jerzy Białomyzy (Wspólnota Samorządowa), dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Dąbrowie oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Krystyna Huryn (PO), nauczycielka geografii w Zespole Szkół oraz Jan Sulik (PiS), przedsiębiorca. Wśród kandydatów są też Stanisław Kirejczyk (PSL), komendant gminny OSP w Dąbrowie Białostockiej, Andrzej Kamliński (Porozumienie Samorządowe), szef Warsztatów Terapii Zajęciowej, Jolanta Żdanuk (Porozumienie Samorządowe), dyrektor podstawówki w Nierośnie, a także Ryszard Myśliwiec (PiS), rzeźbiarz z Kamiennej Starej.

Ciekawostką jest fakt rywalizacji o mandat dwóch pań o tym samym imieniu i nazwisku. Chodzi o Agnieszki Poważe. Jedna z nich - kandydująca z listy Wspólnoty Samorządowej - to szefowa MOPS. Druga ma 31 lat i kandyduje z listy PSL (także z drugiego miejsca). 

Okręg nr 2 - Suchowola, Janów, Korycin - wyborcy wybierają czterech radnych

Mocną listę wystawia tu PSL. Kandydują m.in.: Bożena Jelska-Jaroś, która prowadzi gospodarstwo rolne we Franckowej Budzie, Jerzy Omielan, były burmistrz Suchowoli, Bogusław Zarzecki, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie i Krzysztof Lech, dyrektor suchowolskiego gimnazjum. Porozumienie Samorządowe stawia na obecnych radnych: Sławomira Krasnickiego i Wiesława Pórzeckiego. "Jedynką" Platformy Obywatelskiej jest Remigiusz Jarocki, przedsiębiorca z Janowa, a Prawa i Sprawiedliwości - Jerzy Karpienia, leśniczy Leśnictwa Suchowola.

Okręg nr 3 - Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Szudziałowo - wyborcy wybierają pięciu radnych

Wydaje się, że zdobycie mandatów z tego okręgu przesądzi o większości w przyszłej Radzie Powiatu. Liderami listy PSL są: Jan Grusza, sekretarz z Urzędu Gminy w Sidrze oraz Stanisław Hrynkiewicz, zastępca wójta w Nowym Dworze. Kandyduje także Maria Bosteels z Siderki, która cztery lata temu startowała w wyborach na wójta Sidry. "Jedynką" Komitetu Dialog i Współpraca jest Ewa Skórska, dyrektor szkoły w Babikach. Na listach Porozumienia Samorządowego znaleźli się m.in.: Kazimierz Łabieniec z Nowego Dworu, przewodniczący Rady Powiatu oraz Walenty Jarosz z Kuźnicy, obecny radny powiatowy, a także Bohdan Olchowik, dyrektor Zespołu Szkół w Szudziałowie. Wspólnota Samorządowa stawia na Aleksego Olekszę i Grzegorza Skórskiego, którzy także zasiadają w obecnej Radzie Powiatu. Z kolei "jedynką" na liście PiS jest Marcin Sutkowski, 29-letni prawnik z Sidry.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja o mandaty powiatowe dwójki kandydatów na burmistrza Krynek. Z listy PiS startuje Bogusław Marian Panasiuk, a z listy Wspólnoty Samorządowej - Jolanta Gudalewska.

Okręg nr 4 - Sokółka - wyborcy wybierają siedmiu radnych

Najwięcej kandydatów i wiele znanych nazwisk. Z listy PSL kandydują m.in. Stanisław Kozłowski, były burmistrz Sokółki i obecny radny powiatowy, Henryk Cudnik, emeryt z Sokółki (jednocześnie najstarszy kandydat, ma 79 lat), Adam Kowalczuk, dyrektor ZSO w Sokółce i Piotr Rygasiewicz, zastępca szefa sokólskiego OSiR-u. Listę Dialogu i Współpracy otwiera Łukasz Moździerski, geodeta i radny miejski oraz Janina Olechno, dyrektor Przedszkola Nr 3 w Sokółce. Z tego komitetu startuje także najmłodsza kandydatka na radną. To 20-letnia Paulina Kondrat. O mandat radnego ubiega się również Romuald Bujwicki, wieloletni dyrektor LO w Sokółce.

Liderami listy Porozumienia Samorządowego są: Franciszek Budrowski, starosta sokólski oraz Czesław Poskrobko, członek Zarządu Powiatu. Listy Wspólnoty Samorządowej otwierają: Anna Bogdan, nauczycielka z Sokółki, związana z Ruchem Społecznym im. Lecha Kaczyńskiego oraz Tomasz Grynczel, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sokółce.

Listę PO otwierają: Krzysztof Szczebiot, zastępca burmistrza Sokółki, Antoni Jackiewicz, szef ZGKiM w Sokółce i wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Andrzej Szumiło, obecny radny powiatowy.

Na liście PiS znaleźli się m.in.: Mirosław Mikołajczyk, pracownik ARiMR w Sokółce, Jarosław Hołownia, radny powiatowy i Piotr Rećko, prawnik z Sokółki. Kandydują także: Krystyna Andrzejewska, szefowa Sokólskiego Ośrodka Kultury oraz Janina Kucharewicz, skarbnik gminy Sokółka.

Pełne listy radnych do powiatu zobaczyć można w zakładce Kandydaci naszego serwisu. W najbliższych dniach uzupełnimy go o nazwiska kandydatów na radnych w poszczególnych gminach.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka