Andrzej Humienny (iSokolka.eu)
Andrzej Humienny (iSokolka.eu)

Wójt gminy Nowy Dwór chce dalej pełnić swoją funkcję. Ostatecznej decyzji w sprawie kandydowania nie podjął jeszcze Krzysztof Kalenik, przewodniczący Rady Gminy w Nowym Dworze. Prawdopodobnie w wyborcze szranki stanie także Wiesław Hańczaruk.

- Będę kandydował na wójta Nowego Dworu. Startuję z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówi Andrzej Humienny, wójt Nowego Dworu, który swoją funkcję pełni od 2010 roku.

W ostatnich wyborach samorządowych o fotel wójta ubiegało się czterech kandydatów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie tury głosowania. W pierwszej Andrzej Humienny zdobył o ponad 150 głosów więcej niż Wiesław Hańczaruk. W drugiej turze ten pierwszy wygrał przewagą zaledwie ośmiu głosów.

Najprawdopodobniej kolejnym kandydatem do objęcia funkcji wójta będzie Krzysztof Kalenik, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców "Rozwój Gminy 2014".

- Czy będę kandydował na wójta? Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale na chwilę obecną tak. Przez cztery lata byłem przewodniczącym Rady Gminy. Widzę, że aktualnie w gminie źle się dzieje. Teraz chciałbym, aby wszystko szło w lepszym kierunku - mówi Krzysztof Kalenik. - Na razie kompletuję kandydatów na radnych. Chcę, aby byli to kompetentni ludzie - dodaje.

Mówi się, że kolejnym kandydatem na wójta Nowego Dworu ma być radny Wiesław Hańczaruk.

(mby)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka