WYBORY SAMORZĄDOWE 2014

TWÓJ GŁOS SIĘ LICZY

Poznaj kandydatów z twojego okręgu wyborczego

Image not available
Image not available
Image not available
Image not available

Andrzej Humienny (iSokolka.eu)
Andrzej Humienny (iSokolka.eu)

Wójt gminy Nowy Dwór chce dalej pełnić swoją funkcję. Ostatecznej decyzji w sprawie kandydowania nie podjął jeszcze Krzysztof Kalenik, przewodniczący Rady Gminy w Nowym Dworze. Prawdopodobnie w wyborcze szranki stanie także Wiesław Hańczaruk.

- Będę kandydował na wójta Nowego Dworu. Startuję z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego - mówi Andrzej Humienny, wójt Nowego Dworu, który swoją funkcję pełni od 2010 roku.

W ostatnich wyborach samorządowych o fotel wójta ubiegało się czterech kandydatów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie tury głosowania. W pierwszej Andrzej Humienny zdobył o ponad 150 głosów więcej niż Wiesław Hańczaruk. W drugiej turze ten pierwszy wygrał przewagą zaledwie ośmiu głosów.

Najprawdopodobniej kolejnym kandydatem do objęcia funkcji wójta będzie Krzysztof Kalenik, startujący z Komitetu Wyborczego Wyborców "Rozwój Gminy 2014".

- Czy będę kandydował na wójta? Jeszcze nie podjąłem ostatecznej decyzji, ale na chwilę obecną tak. Przez cztery lata byłem przewodniczącym Rady Gminy. Widzę, że aktualnie w gminie źle się dzieje. Teraz chciałbym, aby wszystko szło w lepszym kierunku - mówi Krzysztof Kalenik. - Na razie kompletuję kandydatów na radnych. Chcę, aby byli to kompetentni ludzie - dodaje.

Mówi się, że kolejnym kandydatem na wójta Nowego Dworu ma być radny Wiesław Hańczaruk.

(mby)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka