flaga
(iSokolka.eu)

W jednym z okręgów o mandat radnego ubiega się nawet osiem osób.

Tegoroczne wybory samorządowe do rad gmin różnić się będą znacznie od poprzednich. Z każdego okręgu wybierany będzie tylko jeden radny - ten, który uzyskał największą liczbę głosów. Dziać się tak będzie zgodnie z zasadą, że "zwycięzca bierze wszystko". Ustawodawca doszedł do wniosku, że należy premiować liderów lokalnych społeczności.

W wielu okręgach w gminie Sokółka rywalizować będą ze sobą znane osoby. I tak w okręgu numer 1 zmierzą się m.in. Kazimierz Szomko (Porozumienie Samorządowe 2014), sołtys Starej Kamionki, Jarosław Panasiuk (PSL), obecny radny i Stanisław Kieżel (Dialog i Współpraca), sołtys Nowej Kamionki. W okręgu numer 2 o głosy wyborców ubiegać się będą m.in. Wojciech Januszkiewicz (PSL), obecny radny z Igrył i Tomasz Tolko (Dialog i Współpraca), sołtys Bogusz.

W okręgu numer 9 Jan Zabłudowski (Porozumienie Samorządowe 2014), były radny zmierzy się ze Stanisławem Pałusewiczem (PSL), radnym obecnej kadencji. W okręgu nr 11 Piotr Kułakowski (Porozumienie Samorządowe 2014) rywalizować będzie z Janem Firsem (PSL), byłym dyrektorem sokólskiego LO oraz Michałem Tochwinem (Dialog i Współpraca), byłym trenerem Sokoła Sokółka.

W okręgu numer 12 startują m.in.: radny Jerzy Wierzbicki (Porozumienie Samorządowe 2014), lokalny przedsiębiorca Antoni Cydzik (Na Rzecz Sokółki) oraz Wiesław Prokorym (Dialog i Współpraca), który w poprzednich kampaniach wyborczych był związany ze Stanisławem Małchwiejem. W okręgu nr 13 do Rady Miejskiej startuje Sławomir Sawicki (Zwykli Mieszkańcy), jednocześnie kandydat na burmistrza Sokółki.

W okręgu numer 18 o głosy wyborców zabiegać będą m.in. Piotr Borowski (Dialog i Współpraca), obecny radny i Agnieszka Szczygielska (PSL), szefowa sokólskiego ODR-u. W okręgu numer 19 zmierzą się Jerzy Piotr Saciłowski (Porozumienie Samorządowe 2014), prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Sokółce i radny miejski z Elżbietą Szarkowską (Dialog i Współpraca), szefową Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W okręgu numer 20 Robert Rybiński (Porozumienie Samorządowe 2014), przewodniczący Rady Miejskiej i kandydat na burmistrza Sokółki rywalizować będzie z Marią Talarczyk (Dialog i Współpraca), prezes Sokólskiego Funduszu Lokalnego.

Pełne zestawienie kandydatów na radnych Sokółki znaleźć można w zakładce Kandydaci.

W najbliższych dniach przedstawimy zestawienia z kolejnych gmin powiatu sokólskiego.

(ea)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka