flagi
(iSokolka.eu)

Mamy wszystkie listy kandydatów do rad gmin. Sprawdź, kto w twoim okręgu ubiegać się będzie o mandat.

Korycin

Jedyna gmina, gdzie jeszcze przed wyborami niemal wszystko jest już jasne. Z komitetu Nasza Gmina Korycin, z którego kandyduje także ubiegający się o reelekcję Mirosław Lech startuje 15 osób. Tylko w trzech okręgach swoich kandydatów wystawiła PO. Nic dziwnego, że w wyborach samorządowych w Korycinie frekwencja jest jedną z niższych w Polsce.

Krynki

Walka o władzę w gminie rozstrzygnie się między dwoma komitetami - Krynki 21, z którego startuje też obecny burmistrz Bogusław Panasiuk oraz Wspólnie Dla Krynek, popierającego Jolantę Gudalewską. Oba komitety wystawiły po 15 kandydatów. Kolorytu wyborczemu starciu dodaje fakt, że zarówno Bogusław Panasiuk, jak i Jolanta Gudalewska ubiegać się będą o mandaty radnych powiatowych.

Kuźnica

Do walki stają trzej pretendenci do tytułu wójta: Jan Kwiatkowski (Kuźnica Razem), Paweł Mikłasz (Jedność Gminy) oraz Wojciech Obiała (Czas na zmiany w Kuźnicy). Dwóch kandydatów na radnych wystawia także Porozumienie Samorządowe 2014.

Nowy Dwór

Swoich kandydatów wystawia w gminie pięć komitetów wyborczych, ale tylko trzy z nich zdołały wystawić pretendentów do fotela wójta (warunkiem było zarejestrowanie kandydatów w co najmniej połowie okręgów wyborczych). Zmierzą się ze sobą: Andrzej Humienny, Wiesław Hańczaruk i Krzysztof Kalenik.

Sidra

Trzy komitety i dwóch kandydatów na wójta: Jan Hrynkiewicz oraz Michał Lewicki.

Suchowola

Zapowiada się zacięta walka kandydatów na burmistrza miasta i ugrupowań, które wystawiły pretendentów do zasiadania w Radzie Miejskiej. Języczkiem u wagi będzie komitet Suchowola Moje Miasto, z którego startują Stanisław Łodygo i Radosław Wirkowski.

Szudziałowo

Walka pomiędzy Mariuszem Czabanem a Tadeuszem Tokarewiczem przełoży się tez na zmagania o miejsca w Radzie Gminy.

(ea)

Listy obejrzeć można w zakładce Kandydaci naszego serwisu.

Kandydatów z pozostałych gmin omawialiśmy już w portalu.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

--- Reklama ---

--- Reklama ---

Wyszukiwarka